darček pre starých rodičov

10 tipov ako vybrať darček pre starých rodičov

Posted on Posted in Ako darovať, Nezaradené

Neviete ako vybrať starým rodičom darček? Už nie ste vo veku, keď stačila pomaľovaná kartička so smiešnymi tváričkami a nápisom „Ľúbim ťa“ ? Pripravili sme vám 10 tipov ako vybrať im vybrať ten správny darček.

Keď vnúča strávi určitý čas výberom toho správneho darčeka pre svojich starých rodičov, oni si to všimnú. Starý rodičia sa , tak isto ako ostatný, ak nie ešte viac, potrebujú cítiť špeciálny, ocenený, a to najdôležitejšie…. milovaný. Ponúkame vám pár tipov ako im vybrať perfektný, alebo takmer perfektný darček.

  1. Pamätajte si na svojich starých rodičov počas sviatkov ako sú Vianoce, Veľká noc, či letné prázdniny. Hlavne vnúčatá majú tendenciu na nich zabúdať, pretože sú prázdniny.
  2. Mnoho starých rodičov sa bude cítiť príjemne, keď bude vedieť, že na nich ich vnúča neminulo príliš veľa peňazí.
  3. JE TO myšlienka, ktorá sa ráta, a už len aj myslenie na nich, je to, čo je dôležité. Špeciálny darček je symbol vašich myšlienok o nich, a vašeho ocenenia, aký sú špeciálny.
  4. Vytvorte si list záujmov vašich rodičov. Potom si pomôžte s vyhľadávačom, tak, že do vyhľadávača napíšete jeden záujem + „nápady na darčeky“. Google vám dá milión nápadov. Na zúženie, špecifikujte kľúčové slová napr.  záhradkárstvo špeciálne darčeky = 18 800 výsledkov, alebo záhradkárstvo unikátne darčeky = 15 100 výsledkov.
  5. Tiež si vytvorte zoznam vecí, ktoré vaši starý rodičia nemajú radi, alebo plne využívať. Napríklad, môžu mať radi záhradkárčenie, no môžu mať problémy s kolenami/ zohnúť sa. Preto je to dôležité vziať do úvahy a vyhľadať spôsoby, ako to obísť. Samozrejme, aj vo vyhľadávaní vám to vytvorí nezvyčajné kombinácie a o to bližšie budete k výbornému darčeku, ktorý nie len využijú, ale ani im neuškodí.
  6. Darčeky nemusia byť iba veci. Mnoho postarších ľudí si najviac užíva, keď je v kruhu svojich blízkych. Tak prečo ich nevziať napríklad na rodinný obed do miestnej reštaurácie s krásnym výhľadom?
  7. Je tu niekto, kto vašim starým rodičom chýba? Vezmite ich pozrieť sa za starými priateľmi alebo členmi rodiny, ktorých dlho nevideli. A ak by bola návšteva príliš náročná na presun, využite modernú techniku – počítač, laptop alebo iphone. V dnešnej dobe vzdialenosť nehraje rolu, a už ako výhovorka, prečo ich nenavštíviť je vysoko irelevantná. A ak naozaj ich nemôžete navštíviť, uistite sa, že im aspoň zavoláte, bez toho, aby ste boli počas rozhovoru rušený.
  8. Ako čerešnička na vrchu, list alebo vtipná kartička je vždy výborné doplnenie. Starý rodičia ich milujú vystavovať , takže ostatný môžu vidieť, že majú niekoho, kto na nich myslí.
  9. Hocikedy, keď ste s nimi osobne, cez telefón, či počítač, mail alebo list – pridajte mnoho spomienok, ktoré ste spolu zažili, a pridajte nové udalosti, ktoré sa vám prihodili a ktoré ste zažili. Tak sa budú cítiť, źe sú súčasťou vašich životov.
  10. Nechajte si dostatok času na hľadanie špeciálneho darčeka, pre vašich špeciálnych starých rodičov. Nechcete, aby váš darček pôsobil lacným a naposlednúchvíľukupovaným dojmom!
Inšpirované stránkou  Nana’s corner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *