Darčeky pre otca

Posted on Posted in Darčeky, DIY - Urob si sám

Na celom nákupnom zozname už svieti iba jedno meno osoby, pre ktorú nemáte darček. Váš otec. No čo mu kúpiť?

V minulom článku ‘Ako vybrať darček pre otca‘ sme vám dali pár tipov ako darčeky vyberať. V dnešnom článku vám prinášame konkrétne nápady, aké darčeky darovať.

Rybár

Chytanie rýb je jednou s najbežnejších voľnočasových aktivít mužov. Ak je aj ten váš pán domu rybár, tak to môžete využiť. Návnad nikdy nie je dosť. Pekné blyštivé rybky alebo skôr rotačné umelohmotné návnady. Jedine, čo musíte vedieť je, kam chodí chytať ryby, a podľa toho vybrať tie správne návnady. Nechcete predsa kúpiť nepoužiteľný darček?

Tip: Ak neviete, ktorá je tá správna, článok Návnady by vám mohol pomôcť.

2597066259707226753503034727

Zberateľ

Zbieranie mincí, pohľadníc, poštových známok, rôznych modelov autíčok, bankoviek, podpivníkov, vrchnákov a pod. je veľmi zaujímavé a zároveň dosť náročné na miesto a pomôcky. Staršie modely potrebujú dostatočnú ochranu pred rôznymi vplyvmi prostredia ako je svetlo, vzduch, voda ale aj dotyk ľudskej pokožky. Preto, ak máte v rodine zberateľa, určite sa poteší každej pomoci a oceneniu jeho koníčka. Od obyčajných ochranných rukavíc, až po vysoko technické pomôcky, ako je napríklad USB mikroskop, možností je nekonečne veľa.

 

Kód pre vloženie tlačidlá

Doplnky

Nie len žena nosí bižutériu. Aj muži majú svoje doplnky. V menšom množstve a málo viditeľné, no predsa ich nosia. Manžetové gombíky, hodinky, retiazky, náramky. Stačí vedieť, aký štýl váš otec obľubuje a podľa toho sa zamerať na výber zo širokej ponuky pánskych doplnkov.

_vyrp14_15165ba66ee39734dde025cadac31bfcbdcfblacuszek-srebrny-tds-gucci-3lacuszek-srebrny-tds-gucci-27gen__vyr_75031_pr0082

 

Opravár

Keď sa v domácnosti niečo pokazí, okamžite sa volá prvá pomoc – otec. Ocino vždy všetko ako zázrakom opraví. A k tomu často potrebuje rôzne pomôcky, ktoré nie sú vždy poruke. Pomôžte mu doplniť zásoby a rozšíriť jeho zbierku „náradíčka“. Izolepa, klince, šróbiky, meter, sada kľúčov… Stačí ho sledovať, keď niečo opravuje a všimnúť si, či mu niečo nechýba. A ak sa náhodou nič dlho nepokazilo, využite čas keď nebude doma, a prehrabte mu kufrík.

Športovec

Ak je váš otec športový nadšenec, určite sa neurazí, ak mu podarujte športové náčinie alebo oblečenie. Práve naopak. Uvíta to, a bude rád, že si uvedomujete jeho lásku ku športu.

_vyr_2442lapa-top-ten-mala-500x500 _vyr_2445medicinbal-katsudo-500x500 _vyr_2440box-vrece-fighter-500x500

Záhradkár

Ak má váš otec záhradku, v ktorej trávi väčšinu času, bola by škoda to nevyužiť. Prejdite sa ňou a porozmýšľajte, čo tam chýba respektíve, čo by sa tam dalo ešte pridať. Možno hojdacia sieť alebo taburetka na sedenie. Alebo nejaká malá dekorácia ako napríklad vtáčia búdka, či záhradný trpaslík. Tiež skúste zaviesť reč na tému záhradka a pozorne počúvajte. Určite váš otec spomenie, že mu niečo chýba, sa pokazilo/zlomilo, alebo sa minulo. Stačí načúvať.

_vyrn_2348caribino _vyr_2286cloud-tyrkysovy

Klasika

Niet nad klasiku. Košele, nohavice, ponožky, pulóvre. Klasické, praktické darčeky, ktoré vždy potešia, a navyše sa vo väčšine prípadoch aj využijú. Samozrejme, keďže vyberáte vianočný darček, môžete sa nechať uniesť vianočnými motívmi a kúpiť niečo z vianočnej edície plnej sobov, santa clausov , vianočných elfov, snehuliakov a vianočných stromčekov. Takýto darček môže potom váš otec využívať len pri jedinečných, vianočných okamihoch v kruhu svojej rodiny. 😀

7867-159508742-181927410-152348709-18132_vyr_3263pansky-zimny-pulover-so-vzorom

Zdravie, zdravie, zdravie

Zdravie je iba jedno a preto si ho musíme chrániť a pomáhať si ho udržať. Podpora imunity, hlavne počas zimných mesiacov je veľmi dôležitá, no mnoho ľudí na to zabúda a zanedbáva ju. Preto balíček plný vitamínov, čajov na zlepšenie imunity, a prírodných antioxidantov je veľmi dobrá voľba ako darček pod stromček.

Grilovací balíček

Ak je váš otec fanúšik grilovania, grilovací balíček bude pre neho to pravé. Stačí zájsť do obchodu a nakúpiť pár balíčkov grilovacieho korenia a marinád. Takto bude plne pripravený na ďalšiu grilovaciu sezónnu, počas ktorej bude môcť vyskúšať nové kombinácie a príchute, ktoré mu vy  podarujete.

Vinár

Rád si pochutná na vínku? Tak mu jedno darujte! Zamerajte sa na také značky a cenové kategórie, ktoré si určite nedopraje každý deň. Ku fľaši mu môžete darovať aj pekný vínny držiak na fľaše, alebo malý balíček olív, krekrov či syra, keby by si chcel k vínku niečo „zakusnúť“.

Tip: Ak sa nevyznáte vo vínach, môžete sa inšpirovať článkom Degustácia vína.

  _vyr_3437rulandske_modre_ruz-vneskory_zber_vyr_7627horeka_rs_vyr_3453cabernet_sauvignon_cer_suche_819

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *