intro-mothers-day-gifts-600x450

Ako vybrať darček pre mamu?

Posted on Posted in Ako darovať

Vyberanie darčekov je vždy veľký problém a výber daru pre mamu nie je výnimkou. Ako jej vybrať niečo, keď už všetko má? Vôbec mi nepomáha slovami „Ja nič nechcem…“. Preto vám ponúkame 9 tipov, ktoré vám uľahčia tento nekonečný boj. 

1. Vyberte niečo, čo viete, že miluje

Nemôžete nič pokaziť, ak vyberiete niečo, o čom viete, že by si sama vybrala, ako napríklad jej obľúbený parfum, telové mlieko, či pekný svetrík.

2. Zamerajte sa na klasiku

Kvety, čokoláda, či šperk. Sú to nestarnúce klasiky. Niektorý ich považujú za veľké klišé, no ako potom vysvetlíte, že stále fungujú? Samozrejme aj klasiku môžete vždy ozvlášniť. Miesto rezaných kvetov, vyberte radšej črepníkovú rastlinu. Miesto všade dostupnej čokolády, jej kúpte čokoládu zo špecializovaných obchodov. Určite jej bude chutiť. Pri šperkoch sa môžete vyblázniť. Prečo jej nedarovať napríklad prívesok, v ktorom budú vyrezané dátumy narodenia jej detí? Alebo náramok s príveskami, kde na každom jednom budú mená členov rodiny. Možností je nekonečne veľa.

3. Darujte jej čas pre seba

Všetci vieme ako sú naše mamy vždy zaneprázdnené, a málokedy si nájdu čas iba pre seba samé. Ak sa stará o deti, vezmite ich na výlet, alebo sa ponúknite, že ich postrážite. Tým jej darujete pár hodín na príjemné, relaxačné sedenie pri dobrej knihe s hrnčekom teplého čaju, či na jej dlho odkladanú návštevu, či stretnutie s jej kamarátkami.

4.Darujte jej váš čas

Čím sme starší, tým máme menej času na všetky povinnosti, koníčky a stretnutia, a tak sa často stáva, že zanedbávame svojich blízkych. Pritom mnoho mám by veľmi rado strávilo nejaký čas so svojimi deťmi, bez toho, aby ich čas spolu prerušil telefonát z práce, či ďalšie naplánované stretnutie. Preto jej darujte svoj čas. Zapíšte sa na hodiny varenia, navštívte spolu obchody, kino, vopred rezervujte relaxačný wellness pobyt, alebo masáž. Určite ju to poteší viac, ako hmotný dar. Navyše si vytvoríte spolu ďalšie spomienky, na ktoré si potom môžete pripomínať.

5. Podarujte niečo od srdca

Niekedy ten najjednoduchší darček, je ten najlepší. Nikdy nie ste príliš starý na vyrobenie osobného, ručne robeného darčeka, či napísanie listu, ktorým vyjadríte, ako ju veľmi ľúbite a čo pre vás znamená. Určite to nebude čakať. Môžete vyskúšať zozbierať fotky vašich obľúbených spomienok, ktoré ste spolu prežili, a vytvoriť album, alebo sériu fotografií v rámikoch.

6. Vymyslite niečo spoločne

Ak máte súrodencov, skúste si spoločne sadnúť a vymyslieť darček spolu. Čím viac hláv, tým viacej nápadov. Nevadí, že budú bláznivé, či drahšie, spolu to dokážete domyslieť, a máte omnoho väčšiu kúpnu silu a nákupný rozpočet. Kazí sa jej práčka? Môžete jej kúpiť novú. Už dávno túži ísť do zahraničia, navštíviť známe pamiatky, či nové miesta? Môžete jej kúpiť dovolenku. (Ak váš súrodenec býva v zahraničí, môžete ju prekvapiť letenkou práve na to miesto. Spojíte rodinnú návštevu s objavovaním nových miest).Navyše to má výhodu aj pre vás. Ak vymyslíte niečo spolu, už sa nemusíte trápiť, čo jej kúpia ostatný a čo by ste mali vybrať vy.

7. Inšpirujte sa domácnosťou

Týždeň, dva, pred dňom, keď chcete mamu obdarovať, ju navštívte, a skúste sa poobzerať po dome. Možno nájdete inšpiráciu, čo jej kúpiť, práve tam. Nové kuchynské náčinie, či záhradný nábytok. Jej magazíny, ktoré pravidelne číta, sú tiež veľmi dobrým zdrojom nápadov, čo by sa jej mohlo páčiť, tak sa pozrite. Sľubujeme vám, že sa bude cítiť, že jej viete čítať myšlienky! 🙂

8. Dajte jej možnosť výberu

Niekedy je lepšie, ak nič nevyberiete, a necháte to len a len na mamu. Každý obchod, či už sú to potraviny, alebo obchody s oblečením, ponúka rôzne darčekové kartičky, tak si vyberte tú, ktorá sa vám najviac páči, a dajte na ňu určitý peňažný kredit.   Navyše, môžete vyberať, v ktorom obchode to bude. Môžete vybrať taký, o ktorom viete, že v ňom naozaj veľmi rada nakupuje, ale môžete vybrať aj taký, kde viete, že bežne nechodí, no vždy obdivuje z diaľky. Týmto spôsobom  zabezpečíte, že mamina dostane naozaj niečo, čo sa jej páči.

9. Buďte bláznivý

Nie len vaši priatelia ocenia humorný darček. Využite vtipné situácie, ktoré ste zažili, alebo z času na čas sa stanú v domácnosti, a pretvorte to do zábavného darčeka, ktorý vykúzli úsmev na tvári. Napríklad, ja a moja sestra, sme darovali našej mame na narodeniny, športovú mikinu s veselým nápisom ‘Happy 36 (again)! ‘ pretože si sama z toho robí srandu, že oslavuje opäť 36 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *