blue_coffeecan_300

Darčeky na poslednú chvíľu

Posted on Posted in Darčeky, DIY - Urob si sám

Objednávka vianočných darčekov neprišla na čas? Sami ste nemali čas behať po obchodoch? Alebo sa vám nechcelo a odkladali ste to na poslednú chvíľu? Nezúfajte. Pripravili sme pre vás pár nápadov, čo vytvoriť alebo kúpiť vašim drahým na poslednú chvíľu.

Domáce pečenie

Ak radi pečiete, tak táto možnosť je ako stvorená pre vás.  Vyberte svoj obľúbený recept na cookies alebo iný typ keksíkov, upečte ich, pridajte mašľu a úsmev a voilá darček je na svete. Nikdy nepodceňujte silu pečenia. Často je to lepšia voľba ako kupovať zbytočnosti. A navyše, recepty môžete vybrať podľa toho, čo má daná osoba rada a čo nie.

blue_coffeecan_300

Recept v pohári

Ak sa vám nechce piecť, no stále chcete darovať sladkosti netradičným spôsobom, nájdite väčší zaváraninový pohár s viečkom, nasypte do neho všetky suché ingrediencie tak, aby sa vytvorili farebné vrstvy a zatvorte ho. Dozdobte ho stužkou, vložte do krabičky alebo darčekovej tašky a  nezabudnite pridať postup na pečenie. Určite týmto zožnete úspech.

enhanced-1531-1450385160-3

 

Vyberané ingrediencie

Pri jedle ešte nekončíme… Ak máte vo svojom okolí gurmánsky obchod do ktorého sa zvyčajne snažíte obmedziť počet návštev (hlavne kvôli stavu vašej peňaženky), je vhodný čas tam zájsť. Plechovička grilovacieho korenia alebo údenej papriky, či fľaška gurmánskeho olivového oleja nikdy nemôžu sklamať. A ako bonus, pridajte k nim malé tipy ako ich použiť. Tak vytvoríte perfektný darček.

 

asian-cuisine-ingredients

Mapa života

Ak sa na vašom zozname nachádza už zobratí pár, môžete im darovať spoločný darček. Ak ich poznáte veľmi dobre, alebo aspoň viete odkiaľ pochádzajú, kde sa stretli a kde sa vzali máte vyhraté. Vezmite mapu, farebnú nitku a ihlu a nožnice a vytvorte im mapu života. Môžete to spraviť rôznymi spôsobmi. Ak pochádzajú z rôznych miest, môžete kúsky máp vystrihnúť/vytlačiť a urobiť na daných miestach veľké krížiky, a potom jednotlivé kúsky máp zarámovať.
Ak pochádzajú z miest, ktoré sú navzájom veľmi blízke, môžete okrem krížikov, označiť aj celú cestu, ako sa dostali na to spoločné kde sa zoznámili a vzali. A opäť, môžete to dať zarámovať, a vznikne darček veľkej hodnoty.

enhanced-19548-1450471498-1

Karty a predplatné

Ak sa vám nechce tvoriť nič veľkého, a nenapadá vám nič, čo by ste mohli použiť ako darček, zamierte do obchodu alebo na internet, kde nájdete darčekové kartičky na nákup v predajniach, alebo predplatné rôznych vecí, od časopisov až po kozmetiku. Sú to jednoduché darčeky, ktoré potešia mnoho ľudí, pretože im darujete možnosť si vybrať, alebo dostávať mesačne veci, ktoré majú radi. NO ale ako podarovať takúto vec? Jednoducho. Môžete využiť jednoduchú poštovú obálku, kde napíšete venovanie a dáte to určenej osobe.
Ak ste tvorivá duša, aj takéto malé darčeky môžete tvorivo zabaliť.  Či už kartičku zavesiť na stromček, ako jednu z ozdôb, alebo ju obviazať bavlnkou. Pre vtipkárov, ktorý sa radi aj pobavia, je zase iný spôsob. Vezmite veľký balónik, nasypte do trblieky, a vložte ideálne malý darček, alebo papierovú verziu kartičky, či predplatného, a nafúknite ho. Dolaďte ho veselým nápisom a záškodnícky darček je na svete.

edit-11978-1450385287-2 enhanced-11730-1450279122-16

Malá pozornosť

Na veľkosti darčeka nezáleží. Malou drobnosťou viete vyčarovať úsmev rovnako, ako obrovským darom. A navyše, ak je ešte k tomu praktický, tak to pridáva obrovský bonus. Napríklad, malé čajové sviečky. Sú ideálne na večerné osvetlenie, navyše sú dostať v rôznych vôňach, ktoré vám po zapálení zaplavia byt. A keď ich ešte dozdobíte, získajú väčšiu hodnotu. Skočte do papiernictva, a zadovážte si tenkú, farebnú lepiacu pásku a pomocou nej ozdobte kahance sviečok. Tak vytvoríte originálne dekorácie, ktoré sa budú vynímať na každom stole.

washi-votive-candles

Známky

Zabalené spolu s pekným perom, alebo pohľadnicami, takže osoba, ktorej ste ich darovali,  sa nebude hanbiť keď ich pošle, a rolku známok. Spolu tvoria vzrušujúci darček, ktorý ponúka možnosť poslať pohľadnice. V dnešnej dobe je to skôr rarita, a mnoho ľudí to ešte ani raz nevyskúšalo. Takto darujete možnosť vyskúšať niečo nové.

413f3290d91a0b93663e710594673d8e

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *