_vyrn_8142757898

Darčeky pre kamarátov

Posted on Posted in Darčeky, DIY - Urob si sám

Asi každý pozná ten pocit, keď si nevie rady s výberom správneho darčeka pre svojich priateľov. Nejakú tu drobnosť na meniny, na narodeniny a ku koncu roku aj na Vianoce.

Nie vždy je to tak, že by sme tých ľudí nepoznali, len niekedy je ťažké vybrať to správne pre ľudí, ktorých poznáme roky. Tu je teda zopár rád, čo a ako, hlavne keď už sú Vianoce za rohom.

Zamyslite sa

Predtým ako začnete niečo vyberať sa poriadne zamyslite nad všetkými vecami, ktoré váš kamarát, či kamarátka majú/nemajú radi. Aké má koníčky? Nespomínal/a nedávno, že by niečo chcel/a? Nemáme spolu nejaké vtipné spomienky, o ktorých radi vždy hovoríme?  Už len takéto zamyslenie vás nasmeruje tým správnym smerom.

Na peniaze sa vykašlite

Riadne premyslený darček, má často omnoho väčšiu hodnotu, ako len narýchlo kúpený predmet. Dôležitá je myšlienka, ktorú symbolizuje, a práve ju, osoba, pre ktorú je darček určený, bude vnímať. Nie cenu, za akú bol kúpený. Kamarátom stačí aj malý darček. Najdôležitejšie je, že ste si na nich spomenuli.

Pre kreatívnu dušu

Často krát vidíte svojho kamaráta/ku kresliť maľovať alebo sa zaujímať o všetko spojené s tvorením? Skúste si spomenúť, či sa niekedy nesťažoval,  že chce sadu farieb no nemôže si ju dovoliť,  alebo mu viac krát dochádzali bloky papierov na kreslenie? Ak ste odpovedali áno, tak máte vymyslený darček. Ceruzky, farbičky či uhlíky na kreslenie, plátno, štetce, perá s tenkým hrotom, jednotlivo alebo celú sadu… Možností je nekonečne veľa.

c-n6581807_56873_20160328_46197c-1283067_d50f3e0df9

 

Šperk

Šperkom urobíte radosť mnohým. Pre dievča? Zvoľte náušnice, náhrdelník či náramok, alebo set. Pre chlapca? Kožený náramok, postriebrená retiazka alebo hodinky. Doplnok nie je nikdy zlým darčekom.

Ak nemáte peniaze nemusíte zúfať. Jednoduchý šperk sa dá aj vyrobiť, ako napríklad náramky priateľstva. Na internete je množstvo jednoduchých návodov ako na to a stačia vám len nitky poprípade koráliky. Každý nápad a snaha sa počíta 😉

Tip: Ak presne neviete, aký má váš kamarát, alebo kamarátka štýl, môžete si pomôcť prostredníctvom sociálnych médií. Určite tam nájdete tipy, čo by sa dotyčnému/dotyčnej mohlo páčiť.

3017932_vyrp15_7512_1567_vyrn_81427578989239-19475

 

Pre maškrtníkov

Máte priateľov, ktorý si radi pochutnajú na niečom sladkom, či slanom? Každú chvíľku si na niečom pochutnávajú? Čo tak im kúpiť pár balíčkov ich obľúbených sladkostí a krásne zabaliť? Alebo napiecť pár perníkov, či iných cukroviniek? No kto by sa nepotešil?! Navyše, či už kúpené, alebo doma vyrobené, oboje môžete veľmi pekne zabaliť a pridať k tomu aj nejaký milý, či naopak vtipný nápis.

Tip: Záchranný balíček sa môže veľmi pekne vynímať pod stromčekom, alebo v rukách obdarovaného.

Kozmetika

Ak sa vám  predošlé nápady nepozdávajú vždy môžete staviť na klasické, praktické darčeky, v podobe pekného kozmetického balíčku. Sprchový gél, šampón, maska na vlasy, kondicionér alebo kúpeľný set. Či zaujímavý parfum? Navyše, okolo Vianoc, sa dajú zohnať veľmi pekné kozmetické sety.

_vyr_33_vyr_33imag0310 _vyr_34_vyrn_34imag0305 _vyr_32_vyr_32imag0318
Aj  v tejto kategórii môžete zapojiť svojho tvorivého ducha. Ak dávate prednosť vyrobeným darčekom, na internete nájdeme mnoho skvelých návodov, ako vyrobiť šumivé bombičky do kúpeľa, ako spraviť vlastné vonné mydlá, balzam na pery a pod. . Veci do ktorých investujete čas, budú pre vašich priateľov vždy omnoho cennejšie.

6a00d8358081ff69e201b8d2234a75970c-1

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *