christmas-gift-ideas-for-kids-mom-dad-2012-1

Darčeky pre mamu

Posted on Posted in Darčeky

Žena, ktorá nás všetko naučila, si zaslúži viacej ako len malú, papierovú kartičku s blahoželaním. Preto vám ponúkame návrhy na darčeky, ktoré je určite prinesú radosť.

Pre milovníčku vôní

Aj vaša mama sa rada zastavuje v oddelení s voňavkami alebo so sviečkami, a privoniava ku jednotlivým vzorkám, alebo sviečkam? Tak to využite! Ak má rada rôzne vône, tak voňaví darček bude ten pravý. Príjemná voňavka, vonné sviečky, voňavé sušené kvety, vonné tyčinky, soľ do kúpeľa, osviežovač vzduchu, vonné oleje…

 

Pre športovkyňu

Športovanie je stále viac a viac populárne, a nie len špecializované obchody, ale aj normálne obchody s denným oblečením, ponúkajú čoraz viac oblečenia a športové príslušenstva. Stačí vedieť, akým športom sa mamina venuje a ktoré obľubuje, poprípade by chcela niekedy skúsiť. Legíny, tepláky, mikiny, tričká, športové podprsenky, rukavice, bundy, športovú elektroniku (merač krokov, tepu, úderov srdca a pod.) a omnoho viac.

_vyr_2448top-biely-500x500 d__mske_tepl__ky_50f432ab88eea-95f9 _vyr_2453mma-rukavice-fighter-500x500 _vyr_121116damska-mikina-maui-wowie-2657-b58e

Pre kulinárku

Ak máte doma božskú kuchárku, ktorú varenie nesmierne baví, môžete to využiť vo svoj prospech. Od kuchárskych kníh, cez kuchynské náčinie, až po kulinársky kurz varenia pre pokročilých.

Pre zdravie

Aj vaša mamina, nech je akokoľvek odolná, potrebuje občas doplniť vitamíny, posilniť imunitu a s času na čas, aj niečo na bolesť, kĺbov a svalov. Preto neváhajte, a pomôžte jej to doplniť. Malá taška plná vitamínov, či už v podobe ovocia, alebo tabletiek, čaju na imunitný systém, a mastičiek proti bolesti, je tiež pekný spôsob, ako ju obdarovať.

_vyr_3335actvminerals-10-sackov-pomaanc-1 _vyr_3339activdetox-10-sackov-1 _vyr_3501activbody

Vždy krásna

Jej krása nikdy nepotrebuje vylepšiť, ale keď predsa len chce, alebo si myslí, že potrebuje, doprajte jej starostlivosť o seba, jej vlasy a pokožku, pekným kozmetickým balíčkom, z produktami, ktoré sú minimálne škodlivé, a pomáhajú.

_vyr_32_vyr_32imag0318 _vyr_27_vyr_27imag0333 _vyr_34_vyrn_34imag0305 _vyr_28_vyr_28imag0339

Pre tú, čo rada chodí trendovo

Ak vaša mamina stále rada sleduje trendy a rada vytŕča z davu, doprajte jej nový, módny kúsok, ktorý si bude môcť zaradiť do šatníka. A ak neviete ako, pomôžte si článkami 4 ročné obdobia, Módne trendy alebo Zamerané na hodinky.

Pre cestovateľku

Milovníci cestovania to niekedy nemajú ľahké. Nemôžu cestovať tak často ako by chceli, nemajú také vybavenie akoby potrebovali, nemajú spoločnosť, ktorá by sa pridala… Toto môžete zmeniť. Naplánujte dovolenku pre vás a vašu mamu, alebo jej darujte letenku do krajiny, kam vždy chcela ísť. Keď na to myslíte dostatočne vopred, je možné nájsť letenky za výborné ceny.
Ak nemáte dostatočne veľký rozpočet zamerajte sa na vybavenie, čo cestovateľ potrebuje. Malá kozmetická taštička, v ktorej sú malé nádobky na šampón, sprchový gél a kondicionér, malé mydielko, deodorant a ďalšie, je výborný nápad, ktorý zaručene využije, hlavne, ak často cestuje iba s príručnou batožinou. Alebo skúste nájsť pekný cestovný denník, do ktorého si môže zapisovať zážitky, či lepiť fotky. Ak ste už niekedy cestovali, zamyslite sa, čo vám počas cesty, chýbalo, a či to potrebuje aj vaša mamina. Zaručene vám napadnú dve, tri veci, ktoré jej môžete zaobstarať.

Pre humoristku

Každý z nás ocení vtipný, a neurážlivý darček. To isté aj vaša mama. Porozmýšľajte nad vtipnými situáciami, ktoré sa jej udiali, alebo vlastnosti, ktoré sa dajú vtipne komentovať. Určite sa ich nájde viac než dosť. A už potom len zostáva, nás ten správny predmet. Samozrejme, ak sa nedá nájsť, je tu vždy možnosť, že dáte daný predmet vyrobiť.

($7, amazon.com) This cotton tea towel does the talking for you. Your mom will genuinely appreciate the cheeky sentiment, and will totally relate when she thinks of grandma. 

Pre milovníčku záhrady

Pre ľudí, ktorý majú nejakú záľubu, či koníček, sa vždy ľahšie vyberá darček. Stačí, ak budete viacej vnímavý a pozorovať danú osobu, či sa vám náhodou nezmieni, že jej niečo chýba, alebo to potrebuje. Napríklad, ak je vaša mamina vášnivá záhradkárka, určite ocení nové rastliny, priesady, semienka, nové záhradnícke náčinie, ktoré jej môžete naaranžovať a darovať v malej krabičke, záhradné rukavice a ďalšie. Stačí sa na chvíľku zamyslieť, a hneď viete, čo kúpiť.

Flamingo Garden Stick, $45; nestedny.com. Gardening Kit, $90; barebonesliving.com. Seed Savers, $20 for 100; cottagebotanicalfarm.etsy.com. Garden Boots, $130; shopterrain.com.

Pre milovníčku domova

Ak vaša mamina rada trávi čas doma, či už za dobrou knihou, alebo v záhradke, tak to môžete veľmi ľahko využiť a  podarovať jej niečo, čo jej spríjemní práve tento čas. Nová taburetka alebo guličkový vak, pohodlné papuče, nová kniha, nové dekorácie do záhrady či domu…

_vyr_2296sedaci-vak-lazy _vyr_2277paleta-sedacka-palety-gauc-nestandard2_vyr_2319cloud-cierny

Pre opravárku

Aj vaša mama rada opravuje veci, hlavne keď nie je otec nablízku? Tak prečo jej to neuľahčiť! Kúpte menší opasok na náradie a doladte ho podľa potreby (malé kladivko, nožnice, kapsička na klince, či šróbiky, meter a hlavne veľa izolepy).

Pre milovníčku vína

Ak si vaša mama rada pochutí na dobrom víne, tak prečo jej ho nedopriať? Kúpte jej jednu, dve fľašky vínka, ktoré je známe pre svoju vynikajúcu chuť, a doplnte to malým mäkkým syrom, alebo olivami.

_vyr_3424rulandske_biele_suche _vyr_3452alibernet_noir_cerv_suche877 _vyr_3451svatovavrinecke_noir_522

Pre kráľovnú šperkov

Túto možnosť sme si schválne nechali na záver, pretože je najväčšia a dá sa z nej asi najviac vyberať. O to viac, ak vaša mama miluje bižutériu a šperky. Predtým ako jej budete chcieť niečo vybrať, by ste sa mohli inšpirovať článkami o šperkoch pre Jarné a Letné typy.

V samotnom obchode, alebo zlatníctve, je veľmi ľahké nakupovať pre mamu, pretože samotné šperky môžu mať oddelenie pre mamu/otca. Sú tam náhrdelníky, náramky, prívesky a prstene v rôznych štýloch a dizajnoch, z ktorých môžete vyberať:

  • Srdiečková tématika
  • Mamičkovská tématika, s nápismi ‘Mama’ alebo po anj ‘Mom’.
  • Rodinná téma, ktorá oslavuje celú rodinu, zahŕňajúca rodinné stromy a iné symboly.
  • Prívesky, do ktorých môžu byť vygravírované mená detí, alebo do ktorých sa môžu vložiť malé fotky.
  • ‘Match’ náramky, pre mamu a dcéru
  • Symbolické šperky s nápismi, väčšinou po anglicky  : ‘Love’ (láska), ‘Hope’ (Nádej) alebo ‘Faith’ (Viera).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *