_vyr_7392074668

Daruj jej jar

Posted on Posted in Darčeky, Móda

V článku Analýza farieb 4 ročných období sme podrobne rozoberali jednotlivé typy osôb, ktoré sa svojou farbou očí, vlasov a podtónom pokožky radia do štyroch skupín – jar, leto, jeseň a zima. Každá skupina má svoju osobitú paletu farieb, ktoré pri správnom kombinovaní dokážu zvýrazniť a podškrtnúť krásu danej osoby. V tomto článku sa zameriame na Jarný typ osôb, ktorým sa najviac pristane zlato a zlaté doplnky.

Jarný a jesenný typ sú v nosení bižutérie a šperkov pravé opaky. Kým jesenný typ ich môže nosiť vo väčšom množstve a experimentovať s nimi, jarný typ by sa mal uspokojiť s menším počtom, ideálne s jedným výrazným.

Jarný typ

Jarný typ je jemným protikladom jesennému. Kýmjarná paleta farieb jesennému sa hodia skôr zeminté a teplé farby, pre jarný typ sú lepšie jasné a jemné odtiene, ako plná žltá, marhuľová, korálovo červená, svetle tyrkysová, či jablková alebo lipová zeleň.

Jarný typ á zväčša svetlé, blond vlasy, prechádzajúce do hnedej s nádychom žltej a červenej. Pleť je tiež svetlá so zlatistým nádychom, ružovkastá bez modrého podtónu alebo s broskyňovým odtieňom. Kombinácie dotvárajú oči, ktoré sú svetlo až sýto modré, šedo zelené až orieškovo hnedé.

Na zvýraznenie tohto typu sú vhodné doplnky  materiálov ako je tyrkys, modrý zafír, krémovo biele perly alebo zlato –  biele zlato, tak isto ako striebro, je nevhodné.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *