_vyr_7392074668

Šperky pre jarný a jesenný typ

Posted on Posted in Darčeky, Móda

V článku Analýza farieb 4 ročných období sme podrobne rozoberali jednotlivé typy osôb, ktoré sa svojou farbou očí, vlasov a podtónom pokožky radia do štyroch skupín – jar, leto, jeseň a zima. Každá skupina má svoju osobitú paletu farieb, ktoré pri správnom kombinovaní dokážu zvýrazniť a podškrtnúť krásu danej osoby. V tomto článku sa zameriame na Jarný a Jesenný typ osôb, ktorým sa najviac pristane zlato a zlaté doplnky.

Jarný a jesenný typ sú v nosení bižutérie a šperkov pravé opaky. Kým jesenný typ ich môže nosiť vo väčšom množstve a experimentovať s nimi, jarný typ by sa mal uspokojiť s menším počtom, ideálne s jedným výrazným.

Jesenný typ

Tak ako vfarebná paleta pre jesenny typ článkoch predtým, aj tu uvádzame farebnú škálu vhodnú pre jesenný typ osoby. Prevládajú teplé a žiarivé farby ako žltá, tmavohnedá, farba ťavej srsti, béžová, ale aj hrdzavá, hráškovo zelená či smotanová.  Jesenný ľudia mávajú zväčša svetlú pleť s nádychom zlato béžovej alebo broskyňovej, a výraznejšie, červenkasté, až tmavohnedé vlasy so zlatými odleskami, a svetlo hnedé až zelené oči.

Ak patríte do tejto kategórie, alebo poznáte niekoho, na koho opis sedí, a chcete mu kúpiť šperk, siahnite po výrobkoch z dreva, rohoviny, jantáru, kosti, ozdôb z peria či zlata. Určite sa to danej osobe bude hodiť, aj keď to možno na prvý pohľad nie je jej štýl.

náušnice, jedna náušnica retro náusnice tyrkysovédámsky náramok zlatýzlatý prsteň so zelenými očkamimalé prstienky, prstienok na stred prsta, leto 2016, bižutéria

Pink TwingTyrkysové retro náušniceZlatý prsteň so zelenými očkami, Zlatý náramok, Prsteň s očkami

Jarný typ

Jarný typ je jemným protikladom jesennému. Kýmjarná paleta farieb jesennému sa hodia skôr zeminté a teplé farby, pre jarný typ sú lepšie jasné a jemné odtiene, ako plná žltá, marhuľová, korálovo červená, svetle tyrkysová, či jablková alebo lipová zeleň.

Jarný typ á zväčša svetlé, blond vlasy, prechádzajúce do hnedej s nádychom žltej a červenej. Pleť je tiež svetlá so zlatistým nádychom, ružovkastá bez modrého podtónu alebo s broskyňovým odtieňom. Kombinácie dotvárajú oči, ktoré sú svetlo až sýto modré, šedo zelené až orieškovo hnedé.

Na zvýraznenie tohto typu sú vhodné doplnky  materiálov ako je tyrkys, modrý zafír, krémovo biele perly alebo zlato –  biele zlato, tak isto ako striebro, je nevhodné.

Set náušnice a prívesok, ružové zlatonaramok s perlamizlatý prsteň s fialovými očkamiprsteň so zelenými očkamizlatý prsteň farebný

Set náušnice a prívesokNáramok s perlami, Prsteň s fialovými očkami , Prsteň so zelenými očkami, Prsteň s očkami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *