Šperky pre zimný a letný typ

Posted on Posted in Darčeky, Móda

V predchádzajúcom článku Šperky pre jesenný a jarný typ sme rozoberali, aké šperky a bižutéria sa hodia prvým dvom typom osôb (všetky štyri charakteristiky nájdete tu ). V dnešnom článku si prejde zostávajúce dva typy – zimný a letný.

Ako prvé dva, aj tieto typy spája rovnaký kov – striebro. A tak isto, ako si kontrastujú jarný s jesenným, tak isto sú opačné letný zo zimným typom. Zimný typ by sa mal uspokojiť s menším počtom strieborných doplnkov, kým letný si môže dovoliť ich nosiť viacej a rôzne ich kombinovať.

Zimný typ

Zimný typ je ako jediný vhodný na nosenie vysoko kontrastnýchzimná paleta a výrazných farieb. Ostro biela, čierna, rubínová, šarlátová, čerešňovo červená, sýta ružová, tmavo fialová, výrazná zelená sýto modrá, tmavo modrá.

Jeho pokožka má buď namodrastý podtón, alebo je snehulienkovsky biela (na pohľad až priesvitná) až chladne olivová. Bledú pokožku zväčša lemujú sýto tmavohnedé, hnedo čierne alebo čierne vlasy s modrastým odtieňom. Farba očí jeladovo modrá, šedo fialová, tmavo hnedá alebo oriešková.

Čo sa týka šperkov alebo bižutérie, tento typ môžete potešiť ozdobami z onyxu, smaragdu, chladných bielych perál, bieleho zlata alebo striebra.

Postriebrený farebný náramok Bracalet of Mineral Square 2prsteň s fialovými očkamistrieboné náušnice Visiace náušnice

Farebný náramok, Prsteň s fialovými očkami, Visiace náušnice, Visiacie náušnice Kocky

Letný typ

Kým zimný typ je plný kontrastoLetná paleta fariebv a výrazných farieb, pre letný sú vhodné jemné pastelové a  neutrálne farby s ružovými a modrými podtónmi. Levanduľová, chladnejšie žltá, červenená, modrá, staroružová, modro šedá, vanilková a studená zelená.

Pleť má chladný podtón, môže mať ružovkastý alebo olivový nádych. Vlasy sú zväčša plavé, platinová blond alebo popolavo hnedá. Oči bývajú šedé až šedomodré, tmavo hnedé alebo tmavo modré.

Ako šperky pre túto kategóriu sú vhodné napríklad z rubínu, ružovkastých alebo našedlých perál, akvamarínu, bieleho zlata, a striebra.

strieborný prsteň s ružovými očkamiPerlový prsteň, Vulcanic rose, strieborný pletený náramok

Prsteň s ružovými očkami, Prsteň s perličkou, Vulcanic rose, Strieborný náramok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *