91259-565x850-grandmother_with_pink_gift

Tipy na darčeky pre starých rodičov

Posted on Posted in Darčeky, DIY - Urob si sám

Starý rodičia sú ako druhý rodičia mínus karhanie a napomínanie! Zažijeme s nimi plno zábavy a zároveň sa naučíme cenné skúsenosti do života.
Ale keď príde na výber darčekov, niet ťažšej úlohy, ako nájsť niečo, čo by potešilo babku a dedka. V článku 10 tipov ako vybrať darček pre starých rodičov sme sa týmto už zaoberali, no vieme, že aj napriek rôznym typom, je ťažké začať konkrétnymi darčekmi, a preto sme si pre vás pripravili pár nápadov, ktoré by ste im mohli darovať.

Pre oboch

Záhradkársky balíček

Perfektný pre milovníkov záhradkárčenia. Stačí zabehnúť do najbližšieho záhradkárstva a nakúpiť personalizovaný balíček, ktorý bude obsahovať 3 balíčky semienok, návod na pestovanie, 3 kvetináče, 3 malé menovky/označovače ktoré sa zapichnú do kvetináča alebo sa na neho nalepia. Tiež nezabudnite na malý sáčok kompostu. Zároveň dbajte pri výbere semienok, aby boli približne rovnaké typy, aby kompost ktorý k nim pridáte sa mohol použiť na všetky tri.

Foto kalendár

Zozbierajte najkrajšie a najobľúbenejšie fotky vás a vašich starých rodičov, a dajte vyrobiť rodinný kalendár na ďalší  kalendárny rok. Tak vás budú mať stále na očiach a zároveň budú mať pripomienku, že na nich myslíte.

Foto album

Ak sa neviete rozhodnúť iba pre pár fotiek do kalendára, vytvorte album. Môžete z fotiek urobiť príbeh, a pridať k nim vtipné popisky, podškrtavajúce vtipnosť zachytených momentov.

Foto album

Cesta vyberania darčeka

Ak ste viacej na homemade darčeky a vy a vaše deti  radi kreslíte, môžete nakresliť vtipnú knižku o vyberaní darčeku pre babku s dedkom, ktorú nakoniec zakončíte tým, že im kúpite ponožky, ktoré budú pekne pribalené na konci.

Nábytok

Ak majú vaši starý rodičia peknú záhradku, tak im môžete urobiť radosť aj novým kusom záhradného nábytku, ktorý môžu využívať oni, vy, a ich hostia. Sedačky, hojdacie siete, či vkusné stolíky vytvoria nové čaro každej záhrady.

Taburetka štrikovaná, hojdacia sieť pre dvoch sedačka, kocka

Taburetka štrikovaná
Hojdacia sieť pre dvoch
Taburetka Kocka

 

Vtipné tričká

Ak sú vaši starý rodičia za každú srandu, tak im vtipné a rovnaké tričká urobia určite radosť. Zoberiete čisté tričká a podľa seba vyberiete potlač. A hop, darček je na svete.
Samozrejme bude to fungovať, aj samostatne, iba pre babku, alebo dedka.

Pre Ňu

Aj keď je vaša stará mama postaršia, to neznamená, že sa nerada krášli a hýčka.

Kozmetický balíček

Je to malé klišé, dostať kozmetický balíček, ale ak vyberiete nezvyčajné prípravky, ktoré sa nedajú kúpiť v každom obchode, určite nepovie nie. Handmade mydlá, či šampóny sú vždy veľmi dobrou voľbou. K tomu nejakú voňavku, alebo príjemné čajové sviečky, ktoré rozvoňajú celý domov, a balíček bude hotový.

OCHRANNÁ MASKA NA FARBENÉ VLASY HYDRATAČNÁ MASKA NA KREPOVITÉ VLASY kokosový olej ENERGIZUJÚCA MASKA NA ČASTÉ POUŽITIE

Ochranná maska na farbené vlasy
Hydratačná maska na krepovité vlasy
Hydratačný kokosový olej
Energetizujúca maska na časté použitie

 

Šperky

Skúste sa zamyslieť nad netradičnými šperkami. Nesiahajte hneď po perlách, alebo polodrahomakoch, ale skúste vytvoriť viacej osobný šperk. Náramok, kde na príveskoch budú mená rodiny, či náhrdelník s malým príveskom, ktorý bude mať obrázok, čo ste nakreslili ako dieťa. Babka ich bude milovať.

 

Pre neho

Ak má dedko nejaké koníčky, tak sa na ne môžete zamerať. Zbiera známky, pohľadnice, chodí na ryby? Ak áno, môžete mu urobiť radosť a dokúpiť mu tie potreby, ktoré mu chýbajú alebo v priebehu roka došli. A čo ak nie? Môžete mu skúsiť darovať štartovací balíček, základných potrieb, ktoré bude potrebovať, ak by začal.

Zbieranie mincí, pohľadníc a podpivníkov

Medzi veci ktoré zberateľ neustále potrebuje patria zberné albumy a knižky, lupu na preskúmanie aj tých najmenších detailov, čistidlo, na veľmi znečistené kúsky,  a rukavice na manipuláciu a ochranu pred znečistením mincí/známok/pohľadníc.

Album na bankovky NumisAlbum na minceAlbum n a podpivníky

Album na bankovky
Album na Euromince
Album na podpivníky

viac info tu 

 

Rybolov

Chytanie rýb je veľmi príjemný koníček. Dá sa pri ňom oddýchnuť a keď ste úspešný máte aj čerstvú večeru. No, aby sa úlovok podaril je potrebné mať pár základných vecí a návnad.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *