3b8b79a0-cd50-4435-9ae2-9d0404cacaa8

Ako vybrať darček pre otca?

Posted on Posted in Ako darovať
Ťažko pracujúci otec si zaslúži viac ako len ponožky a nejakú maličkosť, ktorú si možno postaví niekam na stolík, kde zostane zapadať prachom. Spísali sme pár tipov, ako sa zamyslieť a vybrať mu unikátny darček, ktorý sa mu určite bude páčiť.

1. Darčeková mapa nápadov

Prvým krokom pri výbere darčeka je zamyslieť sa nad tým, aký váš otec je. Rád skúša nové veci, alebo má radšej klasické darčeky? Má koníčky? Ak áno, aké? Rád trávi čas v kruhu najbližších, alebo dá prednosť času stráveného osamote? Čo má rád? Čo nenávidí? Je dobrodružný typ? Má rád humorné darčeky? Položte si tieto otázky a postupne si spisujte, nápady ktoré vám napadnú pri každej odpovedi. Takto vám vznikne aspoň hrubý náčrt možností – darčeková mapa, ktorá vám môžu pomôcť pri výbere darčekov, ktoré by ste mu mohli nakoniec podarovať. Aj z vecí, ktoré nemá rád, sa dajú vytvoriť darčeky, ktoré sa mu budú nakoniec páčiť. Napríklad, sestra nemá rada banány, no keď sú z marcipánu, tak ich z radosťou zje.

1. Zamerajte sa na jeho koníčky

Keď majú ľudia rôzne koníčky, je vždy jednoduchšie pre nich niečo vyberať, pretože viete, od čoho začať.  Chodí váš otec na ryby? Tak mu podarujte malý kufríček s návnadami, alebo vtipný rybársky klobúčik. Zbiera známky/ mince/ pohľadnice a pod.? Darujte mu náčinie, alebo ďalší kus do zbierky. Dôležité je aby ste predtým, ako niečo kúpite, si poriadne kúpu premysleli. Nedostane takýto podobný darček aj od iných? Bude ho vôbec potrebovať?  Skúste si o jeho daných koníčkoch zistiť čo najviac,  poprípade sa poraďte v obchode, či informatívnych fórach. Váš otec to určite ocení, keď miesto bežnej návnady, dostane špecializované rybičky, ktoré sú určené pre ryby v tých vodách kam chodí rybárčiť.

2. Zážitky a plnenie snov

Ak máte vyšší rozpočet na drahšie darčeky, môžete podarovať zážitok, ktorý nie je bežnou aktivitou. Závodné autá, formule, skok s padákom, let balónom či malým lietadlom, pilotovanie lietadla, bungee jumping a ďalšie. Poznáte svojho otca najlepšie, takže budete vedieť, čo už dlho túži zažiť.

Tip: Zapojte do tohto nápadu aj ďalších členov rodiny. Cenu si môžete rozrátať medzi sebou, a pre ostatných to bude uľahčenie vyberania darčeka.

Zážitky sú niekedy o to lepšie, keď ich strávite s rodinnou. Preto môžete darovať rodinný zážitok. Lanové či trampolínové centrum,  je ideálne miesto, kde si každý príde na svoje.

A čo ak váš otec obľubuje menej adrenalínové činnosti? Tak pre neho by mohli byť ideálne kulinárske kurzy varenia, kurzy prežitia v prírode, „kutilské “ kurzy pre samoukov a ďalšie.

3. Strávte s ním čas

Čas je definitívne ten najdrahší a najlepší darček, ktorý môžete venovať. Zabúdame na to, že každý ho má iba obmedzené množstvo, a preto sa ho snažte využiť čo najlepšie.  Strávte s ním čas. Choďte s ním na prechádzku, do kina, alebo sa pridajte ku jeho koníčku – poproste ho nech vás zasvätí do tajov rybárčenia, športu, umenia, dejín, a sledujte, ako sa rád k tomu podujme.

4. Darčeky, ktoré budú stále chodiť

Zapíšte jeho meno na odber jeho obľúbenej značky, či časopisu. Tak zabezpečíte, źe mu každý mesiac príde špeciálny darček, ktorý ho vždy poteší.

5. Ak si neviete rady, zvoľte klasiku

Ak je váš otec prakticky založený, nebojte sa zvoliť klasiku, ktorú viete, že ocení. Samozrejme posnažte sa aj klasický darček ako je košeľa či nohavice ozvláštniť vtipnou alebo romantickou kartičkou, ktorú k nemu priložíte.

6. Zapojte deti

Vianoce sú výbornou príležitosťou ako vytvoriť darček pre otca spolu s deťmi. Navrhnite im, aby vyrobili kartičky, pohľadnice či iné malé darčeky pre ich ocina. S radosťou sa pustia do práce.

7. Jeho citlivá stránka

Muži sú tiež citlivý, tak sa nebojte osláviť túto jeho stránku na Vianoce. Nikdy nič nepokazíte, ak ku malému darčeku pridáte kartičku, v ktorom mu pripomeniete, ako ho máte radi, a koľko pre vás znamená. Tiež môžete s týmto úmyslom vytvoriť darček, napríklad z rodinných fotiek, ku ktorým pridáte malé, vtipné popisy, alebo nechať nakresliť, či namaľovať váš rodinný portrét.

8. Špeciálne udalosti

Je váš otec fanúšikom nejakého športu alebo kapely? Darujte mu lístky na koncert, či zápas. Pre neho to bude perfektná príležitosť ísť s kamarátmi von, a vy budete mať miesto drahých darčekov iba jeden, ktorý otec naozaj ocení a využije.

9. Zvoľte vtipnú cestu

Darček s nádychom jemného sarkazmu alebo vtipu vždy poteší. Tričká, hrnčeky, kravaty, perá a ďalšie vtipné vecičky, ktoré budú vystihovať osobnosť, alebo dobré, či zlé vlastnosti vašeho otca, vyvolajú úsmev na tvári. Samozrejme, treba byť veľmi opatrný pri výbere práve takýchto darčekov, aby nedošlo k nedorozumeniu. Ak budete hľadať práve takýto darček, pre istotu sa poraďte aj s inými členmi rodiny, pretože, to čo príde vtipné vám, nemusí byť zábavné pre iného.

10. Generátor darčekov

Keď si už naozaj neviete rady, použite počítačom generované nápady na darčeky. Stačí ak do programu zadáte par informácii, ako je vek a záľuby, a program za vás vygeneruje rôzne nápady na perfektné darčeky. A potom je už na vás, či ho rovno kúpite, alebo sa len inšpirujete a skúsite nájsť niečo podobné.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *