Zdravie a krása

Posted on Posted in Móda, Nezaradené

Nikdy nekončiaca úloha krásnych vlasov vždy začína už pri výbere vlasových produktov. Každá žena je pyšná na svoju korunku krásy a snaží si ju zachovať tak dlho ako sa len dá. Avšak každodenné úpravy, fénovanie, príležitostné farbenie a strihanie, ich poškodzuje. Navyše, ak sa k tomu pridá stres, alebo v tých horších prípadoch, choroba, jednoducho dôjde k poškodeniu vlasov, ktoré sa prejaví či už ich vypadávaním, alebo zmenou kvality.

Cieľom obchodu Fashionet je ponúkať talianske bio výrobky, ktoré nezaťažujú vlasy a zároveň ich vyživujú. V ich šampónoch, kondicionéroch a maskách na vlasy nájdete prírodné látky a ingrediencie ako rastlinný komplex s illipe maslom, s broskyňovým maslom, olej zo sladkej mandle, kokosový olej, bio výťažky z ovsa alebo citrónu a ďalšie. Nepoškodzujú vlasy, a navracajú im ich pružnosť, pevnosť a  vitalitu.

Šampóny 

Šampón je základom starostlivosti o vlasy. Je to prvá vec, po ktorej by siahame, keď si ideme umyť vlasy. A práve tu by sa malo začať s ochranou a liečbou ak si chceme udržať zdravie vlasov, čo najdlhšie.

Energetizujúci šampón

Keď vlasy pôsobia unavene, sú bez lesku a akoby „spľasnuté“, treba im dodať trochu hydratácie. Jemný šampón vhodný i na každodenné použitie, a ktorý rešpektuje prirodzenú hydratačnú rovnováhu vlasov je na to priam ideálny. Navyše výťažky z citróna im dodajú  lesk a vitalitu.

 

_vyr_7i007

Ochranný šampón na farbené vlasy

Počas života vystriedame rôzne účesy a tiež aj farby a odtiene, od jemných melírov až po kompletné prefarbenie vlasov. Bežné farby ako blond, hnedá čierna, až po extrémne farby ako fialová, zelená, tyrkysová. Všetky tieto zmeny zanechávajú stopu na našich vlasoch a ak na to nedáte pozor, vypomstí sa vám to na kvalite vlasov.

 

_vyr_16i016

Šampón na veľmi poškodené vlasy

Či už po farbení, ktoré dopadlo veľmi zle, ale aj po prežití veľkého stresu alebo zdravotných problémov, sa dajú poškodené vlasy opäť „opraviť.“ Vyžaduje to dávku trpezlivosti a správnych prípravkov.

_vyr_27_vyr_27imag0333

Regeneračný šampón na poškodené vlasy

_vyr_13i013

Kondicionéry

Mnoho žien nepoužíva kodicionér, pretože sa domnieva, že slúži iba na jednoduchšie rozčesávanie vlasov. Avšak to nie je jediná výhoda kodicionérov. Pri umytí stráca vlas svoj prirodzený ochranný film a  lesk a stáva sa suchším. Vlasy vďaka statickej elektrine poletujú okolo hlavy a je ťažké ich upraviť. Ak ale použijeme po umytí vlasov kondicionér, tieto negatívne príznaky odstránime. Kondicionér totiž vlasový stvol obalí a uhladí. Dochádza tak k zníženiu fyzikálneho napätia vlasov, zníženiu negatívneho náboja a zvýšeniu plnosti účesu a lesku. Kondicionér tak neslúži len k jednoduchšiemu rozčesávaniu, ale aj ako ochrana vlasov pred vonkajšími vplyvmi.

Najideálnejšie je, keď si ku šampónu zadovážite  kondicionér rovnakej značky.

Energetizujúci kondicionér na časté použitie

_vyr_7i007

Vyživujúci kondicionér na suché vlasy

_vyr_3i003

Ochranný kondicionér na farbené vlasy

_vyr_16i016

Regeneračný kondicionér na poškodené vlasy

_vyr_13i013

Masky na vlasy

Mnoho z nás preferuje masky na vlasy miesto kondicionérov. Odlišujú sa iba svojou funkciou na ktorú sú určené – hĺbková hydratácia a kombinácia viacerých pozitívnych účinkov.

Rekonštrukčná kúra na poškodené vlasy

_vyr_28_vyr_28imag0339

Hydratačná maska na krepovité vlasy

_vyr_11i011

Posilňujúco, hydratačná maska na vlasy

_vyr_5i005

Ostatné prípravky

Okrem šampónov, kondicionérov a masiek existuje mnoho ďalších spôsobov, ako hydratovať a hýčkať vaše vlasy. či už pomocou rôznych olejov alebo sprejov. Ani na to Fashionet nezabúda.

Argánový olej, Fixi Aqua, Keratínový posilňovač vlasov

 

_vyr_33_vyr_33imag0310-1 _vyr_32_vyr_32imag0318 _vyr_30_vyr_30imag0316

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *